Türkiye'nin Elektronik Parası

ÖDEME AL

Param ile Ödeme Kabul Edin!
Ailenizden, arkadaşınızdan, yakın çevrenizden, kısacası e-posta adresi olan herkesten ödeme talep edebilirsiniz! Ödeme talep ettiğiniz kişinin Param hesabı olmasa bile kredi kartı ile tek çekim veya taksitli çekim yaparak size ödeme yapabilir.

Ödeme Nasıl Talep Edilir?

Param Hesabınız varsa; Param internet şubesine girerek "Ödeme Al" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada ödeme talep edeceğiniz kişinin e-posta adresini, talep ettiğiniz tutarı, açıklama bilgilerini giriniz. Daha sonra ödeme talep ettiğiniz kişinin bu ödemeyi en son hangi tarihe ve saate kadar ödeyebileceğini seçerek "Ödeme Talep Et" butonuna tıklayınız. 

Ödeme Talep Edilen Kullanıcı Nasıl İşlem Yapar?

Ödeme talep edilen kullanıcıya e-posta olarak ödeme bilgileri iletilir. Talebi alan kullanıcı mailde "Güvenli Ödeme Yap" butonuna tıklayarak Güvenli Ortak Ödeme sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada kredi kartı bilgilerini girerek taksitli veya tek çekim olarak ödemesini gerçekleştirebilir. 

Para Hesabıma Ne Zaman Geçer?

Ödeme talep edilen kullanıcı kredi kartı ile ödemesine istinaden çekilen tutar anında Param Elektronik Para Hesabınıza aktarılır.

Elektronik Parayı Nerede Harcayabilirim?

Hesabınızda bulunan elektronik paranızı Param avantajlı üye iş yerlerinde indirimli olarak harcayabilirsiniz. Akaryakıt, gıda, eğitim, vb. birçok üye iş yeri bilgilerine param.com.tr internet sitesindeki "Avantajlar" kısmından ulaşabilirsiniz. 

Para Başka Hesaba Transfer Edilebilir Mi?

Param hesabındaki elektronik paranızı; bir başka Param hesabına, kendinize ait ya da bir başkasına ait kredi kartına veya bir IBAN hesabına transfer edebilirsiniz.

İşlemler Güvenli Mi?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından Turk Elektronik Para A.Ş.'ye 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmiştir.

Param bir Turk Elektronik Para A.Ş. hizmetidir. Param'ın ülke genelinde 300 binin üzerinde kullanıcısı vardır. BaroKart, AdaletKart, PlatinCard elektronik para sisteminin başlıca üyeleridir. 

TURK Elektronik Para Sistemleri üzerinden yapılan tüm para transferlerini 3D Güvenli Ödeme ve SSL sertifikalı web sayfası üzerinden yapılmaktadır. TURK tarafından gönderilen HASSAS ÖDEME VERİLERİ ve KİŞİSEL GÜVENLİK BİLGİLERİ 3. kişiler ile paylaşılmaz.


Param™ ile Ödeme
Kabul Edebilirsiniz!

E-posta adresine ödeme talebi gönerdiğiniz kişinin Param hesabı olmasa bile kredi kartı ile tek çekim veya taksitli olarak ödeme yapabilir.