Türkiye'nin Elektronik Parası

GİZLİLİK POLİTİKASI

TURK Elektronik Para A.Ş. 6493 sayılı Kanun ilgili mevzuat çerçevesinde kullanıcı memnuniyeti ve güvenliği odaklı hizmet felsefesi ile elektronik para ihracı faaliyetleri gereği kullanıcı bilgilerinin gizlilik ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak konusunda gerekli tedbirleri almakta ve bu doğrultuda Kuruluşumuz web adresinde (www.turkpara.com.tr) ve internet şubesinde (www.param.com.tr) aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır.

·Kuruluşumuz web sitesi üzerinden, yalnızca ürün ve hizmet başvuru/kullanımı için kullanıcı bilgileri alınmakta, Kuruluşumuz internet şubesi üzerinden kullanıcı bilgileri alınmak suretiyle veya mevcut kayıtlı bilgiler kullanılarak elektronik para ihracına ilişkin her türden işlemler yapılabilmektedir.

·Kuruluşumuz web sitesi veya internet şube üzerinden ürün ve hizmet kullanımı için talep edilen veya Kuruluşumuz sisteminde var olan ve internet şube üzerinden görüntülenebilen kullanıcılara ait her türlü kişisel veri, kullanıcı onayı olmadan 3. Kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır. Yalnızca kullanıcı bilgilerine erişim yetkisi bulunan resmi kurumlar ve yetkililer ile talep edilmesi durumunda kullanıcı bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun şekilde paylaşılabilecektir.

·Kullanıcıların web sitesi veya internet şube üzerinden girmiş oldukları bilgilere 3. kişilerin erişimi engellenmiştir. Kullanıcıların kişisel verilerin gizliliğini korumak amacıyla Kuruluşumuz bilgi güvenliği alt yapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler almıştır.

·Kuruluşumuz, gerekli gördüğü durumlarda farklı kuruluşlardan destek hizmeti almakta ve ilgili kuruluşların, Kuruluşumuz gizlilik standartlarına ve şartlarına uygun hareket etmesini 6493 sayılı Kanun ilgili mevzuat gereği sağlamaktadır.

·Kuruluşumuz web sitesi üzerinden diğer web sitelerine erişim için verilen linklerin güvenlik ve gizliliği ile ilgili Kuruluşumuza herhangi bir yükümlülük yüklenemez, kusur izafe edilemez. Bu sitelerde karşılaşılabilecek maddi/manevi kayıplardan Kuruluşumuz sorumlu değildir.

·Kuruluşumuz web sitesinde bulunan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, TURK Elektronik Para A.Ş'ye aittir. Kuruluşumuz web sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, marka, patent ve diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Kuruluşumuz yahut Kuruluşumuz tarafından belirlenen gerçek ve tüzel kişilere aittir.

·Kuruluşumuz web sitesine giriş yapılması, yukarıda belirtilen koşulların kabul edildiği anlamına gelmekte olup, Kuruluşumuz bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri, önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Saygılarımızla,
TURK Elektronik Para A.Ş

İletişim Bilgileri 
Genel Müdürlük
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Alacaatlı Cad. On Ev Sitesi No:2 Çayyolu - Yenimahalle / ANKARA

Telefon: 0850 988 88 88

Web Adresi: www.turkpara.com.tr

Yetkili Denetim Organı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)
Posta Adresi: Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İSTANBUL
Telefon: (212) 214 5000
Web Adresi: www.bddk.org.tr