Türkiye'nin Elektronik Parası

DUYURULAR

 • Elektronik Para Kuruluşu Faaliyet İzni

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 27.08.2015 tarih ve 6428 sayılı Kararı ile 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 15 inci maddesinin (1) numaralı fıkrası, 18 inci maddesinin (2) numaralı fıkrası ve 19 uncu maddesi çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere şirketimize elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmiştir.

  İlgili karar için tıklayınız.

 • Konu: Para Transfer Hizmetimiz hk.

  Yurtiçi Banka Hesabına/Kredi Kartına/Param Kart Hesabına Para transferleri servisimiz Param üyesi Akıllı Kart sistemlerimizin kullanıcılarına açılmıştır. Yurt Dışı Para transferi ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir.

 • Konu : Sanal POS Çözümlerimiz Hakkında

  Fatura Ödeme Hizmetleri TURKVEZNE markası altında sunulacaktır. Hali hazırda 141 kurum'a ait tahsilatlara aracılık edilmektedir.

 • Konu : Sanal POS Çözümlerimiz Hakkında

  Sanal POS çözümlerimiz kapsamındaki hizmetlerimizi TURKPOS markası altında sunmaya başlıyoruz. TurkPOS ile ister tek çekim ister taksitli tüm kredi kartı tahsilatlarınızı yapabileceksiniz. Sektördeki en kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlar ile almak için başvuru yapmanız yeterlidir. Üyelerimizden tahsilat işlemlerindeki komisyon haricinde, üyelik ücreti, ciro taahhüdü gibi herhangi bir ücret alınmayacaktır.

 • Konu: Şirket Ünvan değişikliği.

  Daha önce TURK Elektronik Para ve Ödeme Sistemleri A.Ş. olan şirket ünvanımız TURK Elektronik Para A.Ş. olarak değişmiştir.

 • Konu: UYAP Avukat Bilgi Sisteminde 26.12.2014 tarihinde v 3.50 başlığı altında güncellemeler yapıldı.

  1- İdari Yargı dosyalarına harç, masraf ve teminat ödeme işlemi seçeneği eklendi.

  2- Vekil olmuş olduğunuz Yargıtay dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

  3- Vekil olmuş olduğunuz Danıştay dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

  4- E-Takip açarken ödeme seçeneği olarak Barokart seçilirse e-vekalet pulunu ödeyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  5- E-Takip açarken Dosya Masrafı ve varsa Borçlu Tebligat Ücreti ödemesi zorunlu hale getirildi.

  6- Vekalet Cevap Dilekçesi menüsünden haciz ihbarnamesi (89/1-2-3) gönderilmesi sağlandı.

  7- Online icra takibi açılışta ölü kaydı bulunan vatandaşların uyarısı verildi. Ölmüş kişilerin TC numarası ile takip açması ve takip açılması engellendi. Bu vesile ile yeni yılınızı kutlar 2015 yılının tüm Barokart kullanıcılarına huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini dileriz.

  Turk Elektronik Para A.Ş.

  * Barokart işletmesi ve tüm hizmetleri 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat gereğince Türk Elektronik Para A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Konuya ilişkin Türkiye Barolar Birliği’nin 15.10.2014 tarihli 2014/85 numaralı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

  Duyuruyu indirmek için tıklayınız.
 • KONU: Türkiye Barolar Birliği'nin 21.10.2014 tarihli 2014/88 sayılı duyurusu hakkında

  Türkiye Barolar Birliği'nin 21.10.2014 tarihli 2014/88 sayılı Barolarımızın Barokart aktarımları hakkında konulu duyurusunda “15.10.2014 tarih ve 2014/85 nolu duyuru ile de belirtildiği üzere söz konusu yasal zorunluluk nedeni ile; Yönetim Kurulumuz Barokart İşletmesi ve tüm hizmetlerin devredilmesine karar verildiği,Barokarta yapılacak para yükleme işlemleri ile ilgili Turk Elektronik Para A.Ş. yetkili olduğu, hesap numaraları aşağıdaki gibi değiştiği belirtilmiştir.
  Duyuruda “21.10.2014 tarihinden itibaren Barolarımızdan yapılacak nakit barokart yüklemelerinin söz konusu hesaba aktarılması gerektiği, aktarımların her haftanın Cuma günü ya da yapılan yükleme tutarının toplam 50.000 TL'ye ulaşması durumunda ivedilikle yapılması gerektiği, ayrıca Barolarımızdaki pos cihazlarından avukatlarımızın yapacağı harcamalara ilişkin Barolarımızın alacaklarına dair şirket yetkilileri ile mahsuplaşma yapılması gerektiği, Gereken aktarımların belirlenen şekilde yapılmaması halinde ise ilgili Barolarımızın üyesi meslektaşlarımızın barokarta yükleme işlemi yapılamayacağı, Konu hakkında detaylı bilgi için ilgili şirket yetkilileri ile görüşülmesi hususu önemle bilgilerinize sunulmuştur.

  Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

  Barokart kullanıcılarına, Barolara ve kamu oyuna saygıyla duyurulur.

  Saygılarımızla,
  Genel Müdür
  Turk Elektronik Para A.Ş.

  TURK Elektronik Para A.Ş.
  E-Posta : [email protected]
  Telefon : (312) 291 99 99

  Vakıfbank Hesap Numarası
  TR60 0001 5001 5800 7302 4830 36

  Duyuruyu indirmek için tıklayınız.

 • KONU: Türkiye Barolar Birliği'nin 15.10.2014 tarihli 2014/85 numaralı duyurusu hakkında

  Türkiye Barolar Birliği'nin 15.10.2014 tarihli 2014/85 numaralı Barokart Devri ve Yükleme Hesaplarının Değişmesi hakkında konulu duyurusunda;

  “20.06.2013 Tarih ve 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen: 27 Haziran 2014 Tarihli Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşları hakkında Yönetmelik gereğince Barokart' ın Elektronik Para İşletici Kuruluş tarafından işletilmesi gerektiği, İlgili kanun gereği; Yönetim Kurulu Kararı ile Barokart İşletmesi ve tüm hizmetleri Kanunla getirilen düzenlemeye uygun hareket etmek amacı ile Turk Elektronik Para A.Ş. ne devredildiği belirtilmiştir.”
  Duyuruda ayrıca Barokart'a yapılacak para yükleme işlemleri ile ilgili olarak Turk Elektronik Para A.Ş.'nin yetkili olduğu belirtilmiş olup hesap numaraları aşağıdaki gibi değiştiği belirtilmiştir.
  Bu duyuruya göre Türkiye Barolar Birliği eski banka hesaplarına yükleme yapılamayacağı ve düzenleme ve geçiş aşaması ile ilgili test aşaması tamamlandığı 13 Ekim 2014 tarihinden itibaren yapılan tüm işlemler Turk Elektronik Para A.Ş. tarafından yürütüleceği konusunda kamuoyuna bilgi verilmiştir.

  Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

  Barokart kullanıcılarına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Genel Müdür
  Turk Elektronik Para A.Ş.

  Ziraat Bankası - BaroKart - TL Yükleme Hesabı
  TURK Elektronik Para A.Ş.
  TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92

  Ayrıca BaroKart'a Denizbank Şube/ATM/Internet Şubesinden ve Türk Ekonomi Bankası Şube/ATM ve Internet Şubesinden TL Yükleme yapılabilmektedir.

  Duyuruyu indirmek için tıklayınız.