Türkiye'nin Elektronik Parası

TARİHÇE

Random Yazılım
Yazılım ve Ar-Ge Faaliyetleri

Organizasyonumuzun ilk yapısı olan Random Yazılım Ltd.Şti. kurulmuştur ve hukuk alanında yazılım geliştirme faaliyetleri başlamıştır.

2001

Ön Ödemeli Kart Sistemleri
Altyapı Kurulumu

Ödeme sistemleri konusunda geniş Ar-Ge çalışmaları yapılarak, ön ödemeli kart sistemi alt yapısı kurulmuştur.

2004

Teknomedya Bilişim
Donanım Hizmetleri

Ödeme sistemleri yardımcı donanım ürünleri için (kiosk, pos, kart okuyucu) Teknomedya Bilişim Hizmetleri Ltd.Şti. kurulmuştur.

2005

Teknoform Tasarım ve Baskı
Grafik Tasarım ve Baskı Hizmetleri

Grafik tasarım, akıllı kart baskı, akıllı kart kişiselleştirme ve yazılım ara yüz tasarımı için Teknoform Basım Yayım Ltd.Şti kurulmuştur.

2005

Turuncu Holding A.Ş.
Finansal Kaynak ve Yönetim

Kazanılan tecrübeler ve ticari birikimlerin Anonim Şirket bünyesinde birleştirilmesine ve kurumsal bir yapı oluşturulmasına karar verilerek Turuncu Holding A.Ş. kurulmuştur.

2008

Bir Dünya Eğitim Hizmetleri A.Ş
Eğitim Hizmetleri

Anaokulu - İlkokul - Ortaokul - Lise ve Özel Sağlık Meslek Liseleri olmak üzere toplam 2 şehirde, 4 okulda 3000 kişiye eğitim sunulmaktadır.

2013

Zirvekent Yapı A.Ş.
İnşaat

İlkelerimize bağlı olarak işlerimizi sürdürmenin memnuniyetini yaşarken, tutarlı ve etkili başarımızı kısa sürede inşaat sektöründe de sürdürmek için Zirvekent Yapı A.Ş. kurularak proje faaliyetlerine başlanmıştır.

2014

TURK Elektronik Para A.Ş.
Elektronik Para Sistemleri

2014 yılında kurulan TURK Elektronik Para A.Ş. işletmeler ve bireysel kullanıcılar için güvenli ve tüm mevzuatlara uygun olarak elektronik paranın ihraç edilmesini ve sunduğu ödeme çözümleri aracılığı ile ön ödemeli akıllı kimlik kartlarının, finansal bir alt yapı ile birlikte kullanılmasını sağlamaktadır. BDDK tarafından TURK Elektronik Para A.Ş.'ye 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmiştir.

2014

TURK Finansal Teknoloji A.Ş.
Finansal Teknoloji

Türkiye’de mobil ve web uyumlu finansal işlemlerin birbiriyle entegre çalışabildiği, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mevzuatı kapsamında yetkilendirilmiş kurumların sahip olması gereken teknik alt yapı çerçevesinde oluşturulmuş yazılımlar, mobil uygulamalar, kuramsal ve deneysel çalışmalar incelenerek ve güncel gelişmeler gözlemlenerek araştırmalar yapmaktadır.

2016