Türkiye'nin Elektronik Parası

Basın Bülteni 2015/2 - 21 Eylül 2015 Pazartesi

TURK Elektronik Para A.Ş.
Basın Bülteni 2015/2
21 Eylül 2015 Pazartesi

E-ticarette güvenli ödeme almanın yolu artık lisanslı kuruluşlardan geçiyor!

Mevzuatı Haziran 2015 sonunda tamamlanarak yürürlüğe giren 6493 sayılı Kanun çerçevesinde BDDK"dan lisans alan ve faaliyet izni Resmi Gazete"de yayınlanan TURK Elektronik Para A.Ş."nin Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz “Artık her bankadan ayrı POS almanız gerekmiyor. Güvenli bir tahsilat sistemine, çeşitli taksit imkanlarına, ve daha düşük komisyon oranlarına sahip olacaksınız. TURKPos, hiçbir kurulum ücreti ödemeden 6 saatte kullanımınıza hazır.” dedi.

Mevzuatı 2015 Haziran sonu itibariyle yürürlüğe giren 6493 sayılı Kanun ile birlikte yeni ödeme sistemlerinde devrim yaşanıyor. BDDK"ya ilk elektronik para kuruluşu başvurusunu yapan TURK Elektronik Para A.Ş."nin faaliyet izni alması ve bu iznin Resmi Gazete"de yayımlanmış olması ile birlikte TURKPos çalışmalarını lisanslı olarak sürdürüyor.

6 kredi kartı markası ve 13 banka ile çalışan TURKPos tahsilat sisteminin kurulumu gayet kolay. İşletme sahipleri; hiçbir ücret ödemeden 6 saat içinde kurulumu tamamlanan sistem üzerinden bütün bankaların ödeme ve 9 aya kadar taksit sistemlerini, üstelik çok daha düşük komisyon oranları ile güvenli bir şekilde kullanabilir hale gelecekler.
Buna karşılık kullanıcılar da, ödemelerini istedikleri taksit sayısı ile istedikleri banka üzerinden yapabilecekler.

Mobil Telefon ya da Tabletler Yoluyla Tahsilat Kolaylaşıyor
TURKPos mobil uygulaması cep telefonları ya da tabletleri birer POS cihazına dönüştürüyor. Kurulumu kolay, kullanımı kolay sistem sayesinde, işletme sahipleri çok daha kolay tahsilat yapabilecekler.

Hem Müşteriler, Hem de İşletmeler için Güvenli Tahsilat
2004"den bu yana geliştirilen inovatif teknolojilerin bir ürünü olan TURKPos, BDDK"dan 6493 sayılı kanun çerçevesinde aldığı lisans ile, hem işletmeler, hem de müşterileri için güvenli bir altyapı sunuyor. Lisans almamış olan çok uluslu ödeme sistemlerine karşı, Türk işletme sahiplerine ve kullanıcılarına kolaylık, güven ve çeşitli avantajlar sunuyor.

Küçük İşletmeler için Komisyonu Düşük, Destekleyici bir Fırsat
TURKPos, yüksek maliyetler ve aylık kotalar nedeniyle POS cihazı almakta zorluk çeken küçük işletmeler için adeta bir can simidi olacak. Hem kredi kartı kabul edememekten kaynaklanan müşteri kaybına son veriyor, hem de düşük komisyon oranları ile tahsilatın maliyetini azaltıyor. Üstelik kurulumu da, kullanımı da çok kolay.

Yılmaz : Kurulum Ücretsiz, Ciro Taahhütsüz, Hizmet Bedelsiz
13 banka ve 6 kredi kartı markası ile tahsilatı mümkün kılan TURK Elektronik Para A.Ş., işletme sahiplerine online raporlama imkanı da sunuyor. Ürün ve satış sonuçlarının anında görüntülenebildiği finans raporları sayesinde müşteriler tarafından tercih edilen ödeme seçenekleri gibi çeşitli analizlerde mümkün.
TURK Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz : “Gün içerisinde, tek bir entegrasyon ve sözleşme ile sanal pos sistemine sahip olun, hızlı bir şekilde tahsilat yapmaya başlayın. Kurulum ücretsiz, ciro taahhütsüz, hizmet bedelsiz” diyor ve devam ediyor TURKPos sistemine ücretsiz üye olarak, hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Siz işinize odaklanın, biz tahsilatı sizin için yaparız”.
TURK Elektronik Para A.Ş., ilgili mevzuat kapsamında faaliyet izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu"na (BDDK) ilk Elektronik Para Kuruluşu başvurusunu 31 Aralık 2014 tarihinde yaptı ve Kurulun 27 Ağustos 2015 tarihli ve 6428 sayılı kararı ile elektronik para ihraç etmek üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyet iznini aldı.

TURKPARA"nın Faaliyet İzni ile Sunacağı Başlıca Hizmetler
Elektronik Para Kuruluşu olarak verilen faaliyet izni ile kuruluşun sağlayacağı hizmetler ve hizmetlere özgün markalar, e-ticaret sitelerine sanal pos çözümleri (TURKPOS), Fatura Ödeme Hizmetleri (TURKVEZNE), Tahsilat Hizmetleri (TURKTAHSILAT,TURKODEME) ve kuruluşun sahibi olduğu faaliyet izninin en önemli yetkisi olan elektronik para ihracı (PARAM, BAROKART, ADALETKART, EASYCARD, PLATINCARD) olacaktır.

Elektronik Para A.Ş. Hakkında:
6493 sayılı Kanun çerçevesinde BDDK"dan lisans alan ve faaliyet izni Resmi Gazete"de yayınlanan TURK Elektronik Para A.Ş."nin hizmetleri güçlü bir ekip tarafından yerine getirilmektedir.

Elektronik para ve ödeme hizmetleri alanında faaliyetlerine devam eden TURK Elektronik Para A.Ş. ülke çapında aktif olarak kullanılan ön ödemeli akıllı kimlik kartları ile kazandığı deneyimi pazarda oluşan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirmektedir.

TURK Elektronik Para A.Ş. faaliyet gösterdiği alanlarda daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak adına ihtiyaçlara yönelik olarak sektöründe güçlü olan firmaları üye iş yeri ağına dahil etmektedir. İyi bir iş verimi ile daha başarılı bir şirket olmanın yolunun memnun çalışanlardan geçmekte olduğunu da gözeten TURK Elektronik Para A.Ş. çalışan odaklı bir şirkettir. Bünyesinde kurduğu yenilikçi departmanları ve inovatif çözümleri ile sektöründe sürekli olarak ilerlemeyi hedeflemektedir.

Kullanılabilecek Görseller

E-Ticaret Semineri
E-Ticaret Semineri
E-Ticaret Semineri
E-Ticaret Semineri